Pomeranian

Pomeranian, havyanseverler arasında son zamanlarda popülaritesi hızla artan ve karakter özellikleri ile ön plana çıkan Spitz köpek ailesi mensubu şirin bir cinstir. Sevimli ve sevecen yapısı ile bilinen bu cins ayrıca zekası ile de ön plana çıkmaktadır. Bu cins adını Almanya ve Polonya civarındaki Pomeranya bölgesinden almaktadır ve bu bölgeye hastır. Spitz ailesinin en küçük üyesi olan Pomeranian tüylü görünüşü ve asi yapısı ile kendinden büyük cinslerle atışmaktan asla çekinmez ve genlerinden gelen bekçilik ve koruyuculuk vasıflarını barındırmaya devam eder.

Karakteri ve Bakımı Nasıldır?

Gün içinde aktif bir hareketliliğe sahip Pomeranian’lar ev içinde oyunlar oynamayı, yeni numaralar öğrenerek ilgi çekmeyi ve dışarıda yürüyüşler yaparak enerjilerini harcamayı çok severler. Ayrıca bakımı çok basit olan Pomeranian cinsi köpekler sahiplerinin eğlenceli vakit geçirerek eğitim verebilecekleri bir yapıdadır. Haftada 2 kez tarayarak ve haftada en az birkaç kez hassas dişlerini fırçalayarak Pom’unuzun hijyenini sağlamış olursunuz.

Nasıl Beslenir?

Beslenme konusunda günde yaklaşık yarım fincan yüksek kaliteli kuru gıdayı iki öğün halinde vermeniz tavsiye edilir. Pomeranian cinsi köpekler ayrıca çocuklar tarafından da çok sevilen ve boyutu sebebiyle sempati sağlayabilen bir cins olarak hayvanseverlerin ayrılmaz parçası olmaktadır.

Önerilen makaleler